ارسال پیامک بلک لیست

عصر کامپیوتر (ماسال و شاندرمن) - ابزار جاسوسی در دستان شما !!

ابزار جاسوسی در دستان شما !!

بر اساس تحقیقات 18 ماهه ژونیپر نتورکز، استفاده از برنامه‌های کاربردی رایگان اندروید در مقایسه با نمونه خریداری شده خطرات امنیتی بیشتری برای کاربران دارند. موارد زیر قسمتی از نتایج این تحقیق می‌باشد که بر روی 1.7 میلیون برنامه کاربردی انجام شده است.


عصر کامپیوتر (ماسال و شاندرمن)


• 24.4 درصد از برنامه‌های کاربردی رایگان به ردیابی مکان کاربر می‌پردازند در حالی‌که 6.01 درصد از نمونه‌های خریداری شده دارای چنین قابلیتی می‌باشند.

• 6.72 درصد از برنامه‌های کاربردی رایگان اجازه دست‌یابی به لیست تماس‌های کاربر را دارند در حالی‌که 2.14 درصد از نمونه‌های خریداری شده چنین کاری را انجام می‌دهند.
• 2.64 درصد از برنامه‌های کاربردی رایگان بدون اینکه کاربر متوجه شود پیامک‌هایی را ارسال می‌کنند و این عدد در نمونه‌های خریداری شده 1.45 می‌باشد.

• 6.39 درصد از برنامه‌های کاربردی رایگان به طورمخفیانه از طریق گوشی با جاهای دیگر تماس برقرار می‌کنند ولی تنها 1.88 از نمونه‌های خریداری شده امکان انجام چنین کاری را دارند.

• 5.53 درصد از برنامه‌های کاربردی رایگان اجازه دستیابی به دوربین گوشی همراه را دارا هستند و این در حالی است که این نوع دسترسی در نمونه‌های خریداری شده به 2.11 درصد می‌رسد.

این شرکت خدمات شبکه‌ای، متذکر شده است که برنامه‌های کاربردی رایگانی که بدون اجازه کاربر و به خودی خود شروع به برقراری تماس می‌کند؛ می‌تواند به عنوان ابزار جاسوسی برای ضبط صداهای محیط اطراف گوشی همراه استفاده شود.

ژونیپر همچنین در ادامه گزارش خود به وجود چنین ابزارهای جاسوسی در زمینه پردازش تصویر اشاره می‌کند که جاسوس افزار تولید نقشه سه بعدی PlaceRaider یکی از نمونه‌های یاد شده در این زمینه است.

در پایان این گزارش آمده است، کاربران گوشی‌های هوشمند که به نصب برنامه‌های کاربردی مختلف بر روی گوشی‌های خود می‌پردازند باید به این نکته توجه کنند که آنها در طی یک فرآیند زمانی در حال به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود با شرکت سازنده آن برنامه هستند؛ زیرا در زمان نصب این برنامه‌ها لیستی از موارد دسترسی مختلف به کاربر برای موافقت ارائه داده می‌شود ولی کاربران اغلب به دلیل طولانی بودن مطالب ذکر شده در توافق‌نامه بدان توجهی نکرده و با آن موافقت می‌کنند.

منبع:http://gerdab.ir


برچسب ها :
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 از آنتی ویروس کسپرسکی فارسی لذت ببرید  [ شنبه، 17 فروردين ماه، 1392 ] 5719 مشاهده
 چطور در word بعد از صفحه اول شماره گذاری کنیم ؟/ اصلاح جديد  [ دوشنبه، 4 شهريور ماه، 1392 ] 104526 مشاهده
 دو مدل از گوشیهای جدید GLX به نام تارا و رسا رسید  [ دوشنبه، 29 شهريور ماه، 1395 ] 11629 مشاهده
 افزایش وارونه سرعت اینترنت ! دزدی در عصر جدید !  [ چهارشنبه، 18 دي ماه، 1392 ] 4733 مشاهده
 روش لغو پیامکهای 8282 ایرانسل  [ شنبه، 17 فروردين ماه، 1392 ] 221889 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها


 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب

نوروفيدبک اروميه پرسش پاسخ پزشکی